• Jak to jest z tymi obrazkami 300 DPI do druku?

  Jak to jest z tymi obrazkami 300 DPI do druku?

  Obrazy do druku mają mieć 300DPI i basta! Skąd to się wzięło i czy to zasada której łamać się nie powinno?

  Czytaj dalej

 • Bartek Kosowski – Ilustracja

  Bartek Kosowski – Ilustracja

  Tak jak podziwiałem sztychy starych mistrzów grafiki warsztatowej, tak w tej chwili podziwiam prace Bartka Kosowskiego. Perfekcyjny rysunek, gdzie każda linia wygląda jakby była elementem wielkiego planu, w którym nic nie zostało pozostawione przypadkowi.

  Czytaj dalej

 • Inspiracje #1

  Inspiracje #1

  Kilka inspirujących stron autorskich i jeden hiszpański fanzin.

  Czytaj dalej

 • Inkscape zamiast Ilustratora lub Corela

  Inkscape zamiast Ilustratora lub Corela

  Czasy kiedy bezpłatne programy graficzne były „gorszymi braćmi” swoich komercyjnych odpowiedników odeszły już w niepamięć. W tej chwili można się już zastanawiać czy korzystać z oprogramowania komercyjnego, czy też tego spod znaku Open Source i GNU.  Ceny tych pierwszych są wysokie, a możliwości tych drugich zaczynają nie ustępować tym pierwszym.

  Czytaj dalej

 • Maciek Rawluk – fotografując trzeba być świadomym

  Maciek Rawluk – fotografując trzeba być świadomym

  Maciek Rawluk – fotograf, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zdobywca wielu nagród i wyróżnień udzielił wywiadu dla pinkpixel. Odpowiadając na pytania dzieli się doświadczeniem oraz przybliża swój sposób postrzegania i myślenia o fotografii.

  Czytaj dalej

 • 22 Biennale Plakatu

  22 Biennale Plakatu

  Już po raz 22 zaprezentowaniem wystawy konkursowej i ogłoszeniem nazwisk laureatów otwarto Międzynarodowe Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie. W odbywającym się co dwa lata konkursie, zarówno profesjonaliści jak i młodzi projektanci z 50 krajów nie dali jury łatwego zadania. Do konkursu zgłosili blisko 3,5 tysiąca prac, co jest jak do tej pory rekordem. Z jednej strony zmusiło to jurorów do wytężonej pracy, z drugiej może tylko cieszyć, że Biennale zyskuje taką popularność.

  Czytaj dalej