Projektowanie

Projektowanie

 • Bartek Kosowski – Ilustracja

  Bartek Kosowski – Ilustracja

  Tak jak podziwiałem sztychy starych mistrzów grafiki warsztatowej, tak w tej chwili podziwiam prace Bartka Kosowskiego. Perfekcyjny rysunek, gdzie każda linia wygląda jakby była elementem wielkiego planu, w którym nic nie zostało pozostawione przypadkowi.

  Czytaj dalej

 • Inkscape zamiast Ilustratora lub Corela

  Inkscape zamiast Ilustratora lub Corela

  Czasy kiedy bezpłatne programy graficzne były „gorszymi braćmi” swoich komercyjnych odpowiedników odeszły już w niepamięć. W tej chwili można się już zastanawiać czy korzystać z oprogramowania komercyjnego, czy też tego spod znaku Open Source i GNU.  Ceny tych pierwszych są wysokie, a możliwości tych drugich zaczynają nie ustępować tym pierwszym.

  Czytaj dalej

 • 22 Biennale Plakatu

  22 Biennale Plakatu

  Już po raz 22 zaprezentowaniem wystawy konkursowej i ogłoszeniem nazwisk laureatów otwarto Międzynarodowe Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie. W odbywającym się co dwa lata konkursie, zarówno profesjonaliści jak i młodzi projektanci z 50 krajów nie dali jury łatwego zadania. Do konkursu zgłosili blisko 3,5 tysiąca prac, co jest jak do tej pory rekordem.…

  Czytaj dalej

 • Afisz

  Afisz

  Codziennie przemierzam miasto w wielu kierunkach. Z każdego skrzyżowania, większego fragmentu elewacji czy muru krzyczą do mnie mega billboardy, łapią za oko mieniące się papuzimi kolorami plakaty, za wycieraczkami samochodów gnieżdżą się barwne roje ulotek.Lecz nigdzie nie mogę dostrzec jego. Tego, który jeszcze pod koniec ubiegłego wieku był królem murów miast. Skromny, służący informacją, bez…

  Czytaj dalej

 • Indexhibit po polsku

  Indexhibit po polsku

  Jeśli nie chcesz tworzyć swojej strony/portfolio od podstaw możesz skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak: WordPress, Pixelpost, Joomla, Coppermine Photo Gallery, itp. oraz indexhibit, każde znajdzie swoich zwolenników.  Zamiast pisać o wadach i zaletach indexhbit polecam odwiedzić jego stronę indexhibit.org i przejrzeć aktualizowaną co 2-3 dni listę stron zbudowanych w oparciu o ten system.

  Czytaj dalej

 • Wino marki „Wino”

  Wino marki „Wino”

  Ponad 20 lat temu, kiedy zostałem zatrudniony w firmie reklamowej, jednym z pierwszych zleceń jakie dostałem do realizacji było wykonanie pod dyktando klienta etykiet na tanie wina. Zleceniodawca przyjechał wiśniowym mercedesem, ubrany był w wełniany płaszcz koloru wiśniowego i takiego samego koloru garnitur.

  Czytaj dalej