Porysowane JPEGi

Zeskanować negatyw, zapisać do formatu JPEG, format ten przekonwertować na TXT. Edytując  ten plik tekstowy wprowadzić w nim modyfikacje (coś dopisać, przekopiować, zamienić itp.), spowoduje to zmiany w oryginalnym obrazie. Zrobić cyfrowy negatyw, który następnie przekopiować w technice kalotypii. Tak w skrócie można opisać metodę jaką posługuje się Arseni Khamazin.

akhazim
Strona www Arseni Khamzin

Zmiany jakie pojawiają się w obrazie podczas manipulacji w pliku tekstowym, autor przyrównuje do uszkodzeń jakie mogą się przydarzyć analogowym negatywom (zadrapania, rysy, kurz).

Oryginalny tekst na stronie Arseni Khamzina.

Udostępnij

8 odpowiedzi na „Porysowane JPEGi”

  1. jak to sie robi…??? jak zmienic jpg na txt i back…????

  2. W photoshopie zapisz JPGa jako plik EPS. Ten plik możesz już edytować jako TXT (przeciągnij go do Notatnika). W pliku EPS kod zdjęcia znajduje się poniżej kodu „beginimage” (znajdź to słowo), występuje ono w pliku EPS dwukrotnie, chodzi o to, które jest drugie, to co pod nim znajdziesz będzie właśnie twoim zdjęciem i w tej części zmieniaj tekst.

  3. no i nie idzie mi…
    :/

  4. a z czym masz problem?

  5. Hm. Zrobilem sobie epsa, otworzylem go w notatniku, porobilem zmiany w tekscie ponizej drugiego 'beginimage’, dalem save i probuje wrzucic w szopa, a ten mi na to: could not complete your request because the parser module cannot parse the file. Co robie zle?

  6. możesz spróbować zapisać EPS z kodowaniem ASCI, choć mnie działało i w takim i takim trybie

  7. no niestety, jakich bym ustawien epsa nie zrobil, nie dziala..

  8. jako i u mnie… :/